Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Англійська для медиків

Як вивчити англійську онлайн: 9 порад для медиків

27 лютого 2018
10394

Знання англійської мови сьогодні - це  вікно можливостей для медиків, оскільки міжнародні конференції, сучасні клінічні протоколи, навчання у найкращих університетах, останні наукові дослідження, найновіші наукові праці у сфері медицини найчастіше доступні саме англійською мовою.

Ми підібрали корисні поради та ресурси, які допоможуть вивчити англійську мову самостійно. 

 

1. Починайте з корисних слів та фраз 

 Вивчення іноземної мови – це в першу чергу запам’ятовування великої кількості нових слів. Не обов’язково знати всі слова, щоб спілкуватися на певну тему. Тому ми рекомендуємо починати зі слів, які використовуються в англійській мові найчастіше, та доповнювати їх професійною медичною лексикою.

 Ось посилання на декілька найбільш відомих медичних глосаріїв (терміни та їх пояснення англійською мовою):

 Зверніть увагу: на цих сайтах ви зможете знайти потрібний термін виключно англійською мовою. Якщо складно зрозуміти чи перекласти пояснення, рекомендуємо користуватися електронними перекладачами. Цей метод допоможе запам’ятати терміни в контексті.

 

2. Вчіться правильно вимовляти слова

Коли ви вчите нове слово, обов’язково одразу перевіряйте правильну вимову та повторюйте це слово декілька разів вголос. Такими чином, ви не будете робити помилок у вимові під час усного спілкування.

 На сайті Howisay ви можете послухати вимову більшості англійських слів, а на сайті MerckManual – перевірити, як правильно вимовляти конкретні медичні терміни.

 Для тих, хто знає англійську на середньому рівні та вище, рекомендуємо слухати аудіоподкасти:  серію коротких аудіозаписів медичної тематики від BBC Inside Health  або  подкасти  BMJ Journals для студентів-медиків та лікарів-практиків, які включають обговорення різних випадків з медичної практики, новин та досліджень в сфері охорони здоров’я. Це дуже зручний формат, адже ви завжди можете завантажити аудіо-файли на смартфон чи комп’ютер та слухати їх у будь-який зручний для вас час.

  

3. Групуйте слова та вирази за темами

Найкращий метод вивчення нових слів – це їх групування за темами та вивчення в контексті фраз або коротких текстів. Головна перевага цього способу – ви не будете вчити слова в певному порядку (наприклад, в алфавітному, як вони подані у словнику), а будете запам’ятовувати цілі фрази або речення, а також вчитися будувати словосполучення і речення із ними.

Щоб вчити слова швидше, можете записувати нові слова та фрази на картки або на великі аркуші паперу. Картки ви можете перечитувати регулярно та використовувати для різних практичних вправ, а аркуші зі словами можна розставити в кімнаті (вдома чи на роботі) та повторювати слова у вільний час. Слова на картках та аркушах потрібно постійно міняти, а через деякий час повторювати вивчені.

 Ось чудовий ресурс eMedicalHealth, на якому ви знайдете презентації на різні медичні теми. Ви можете роздрукувати окремі слайди із термінами, короткими поясненнями та ілюстраціями.

  

4. Читайте більше матеріалів англійською

Людям, які уже мають базові знання англійської, рекомендуємо регулярно читати цікаві статті та матеріали на медичну тематику, виписувати, вчити та систематично повторювати нові слова та вирази. Таким чином, ви не лише запам’ятаєте нові слова в контексті та дізнаєтеся щось цікаве, а також будете звикати до англійського синтаксису та стилістики медичних текстів.

Окрім відомого міжнародного журналу для медиків Medscape, рекомендуємо й інші корисні ресурси, де інформація подана простими словами та у цікавих форматах: MedlinePlus,  News Medical та Physician’s Weekly.

  

5. Дивіться відео-контент

Перегляд відео – це часто пізнавальне та приємне заняття. Дивіться короткі відео матеріали англійською мовою на медичну тематику, а також серіали та фільми! Якщо вам ще важко сприймати усне мовлення, вмикайте субтитри.

 Наприклад, на сайті Engvid є гарний вибір коротких відео-уроків. Матеріали організовані за категоріями відповідно до рівня знань мови та тематики, яка цікавить глядача (є і уроки на медичні теми).  

 Відеоматеріали також допоможуть працювати з акцентом та вимовою. Після перегляду відео, намагайтеся вголос переказувати інформацію, яку запам’ятали. Згідно з результатами досліджень Кріса Берда з Сассекського університету, студенти, які після перегляду відео протягом 40 секунд переказували матеріал, через два тижні змогли згадати вдвічі більше деталей, ніж ті, які одразу перейшли до перегляду наступного відео. Спробуйте цей метод: Health e-learning

  

6. Повторюйте вивчене, практикуйте і не бійтеся помилок

 Дотримуйся режиму та регулярно повторюйте вивчений матеріал. Лінгвісти рекомендують повторювати вивчену інформацію через 40-60 хвилин, потім ще раз – приблизно через 3-4 години. Однак пам’ятайте, що механічного повторювання недостатньо.

 Запам’ятавши слова та правила, ви не вивчите саму мову – для цього її треба використовувати. Намагайтеся будувати речення та висловлювати свою думку, вживаючи вивчені слова. Пробуйте говорити, розповідати про себе та свою професію. Будьте готовими до помилок та використовуй їх для вдосконалення знань англійської мови та навичок спілкування.

 Ось сайти для вивчення медичної англійської, які містять різні практичні вправи: Wisc-online та HospitalEnglish.

 

7. Спілкуйтесь аглійською онлайн

Багато хто вважає, що вивчити іноземну мову можна лише в мовному середовищі. Можливо колись так і було, але сьогодні існує дуже багато ресурсів, які дають можливість спілкуватися із носіями мови з будь-якого куточку світу.

 Існує значна кількість форумів та спільнот для медиків, які хочуть удосконалити англійську або просто поспілкуватися на професійні теми із колегами з різних країн. Наприклад, forums.studentdoctor.net або sermo.com.

 

8. Відвідуйте сайти для професійного розвитку

Кращим рішенням для вдосконалення знань англійської мови та професійного розвитку медиків є спеціальні навчальні платформи, які пропонують курси англійською мовою на різні медичні тематики від найкращих університетів світу. Ці курси можна пройти безкоштовно або за окрему плату, що найчастіше передбачає отримання сертифікату про проходження курсу. Ми рекомендуємо звернути увагу на курси в сфері медицини на FutureLearn та edX.


9. Головне – Just do it!

Багато залежить від умов навчання та ресурсів, але головне – це ваше бажання. Якщо ви уже знаєте або почали вчити англійську – це чудово. І дуже важливо вчитися та вдосконалювати свої знання із натхненням та ентузіазмом. Вивчення іноземної мови має приносити задоволення, а не здаватись каторгою.

Визначте, для чого саме вам потрібне знання англійської мови. Поставте реалістичну мету та вивчайте те, що цікаво. Якщо певний метод здається недієвим – спробуйте інші, тільки не закидайте цю справу. Тоді все вийде!

Оточіть себе англійською: слухайте аудіо, розмовляйте та пишіть, дивіться серіали та фільми мовою оригіналу, читайте блоги та книжки медичної тематики тощо.