Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Громадське обговорення (архів)

ПРОЕКТ АДАПТОВАНОЇ КЛІНІЧНОЇ НАСТАНОВИ «ТУБЕРКУЛЬОЗ»

31 січня 2018
4794

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРІЛЮДНЕННЯ
ПРОЕКТУ АДАПТОВАНОЇ КЛІНІЧНОЇ НАСТАНОВИ «ТУБЕРКУЛЬОЗ»
(ДАЛІ «НАСТАНОВА»)

 

Питання протидії ТБ в Україні є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань. У 2014 р. Україна вперше ввійшла до п'яти країн світу з найвищим тягарем МР ТБ. Особливо загрозливим є несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою, пізнє виявлення ТБ і поєднаних форм ВІЛ/ТБ, що обумовлює високий рівень смертності від ТБ та є результатом відсутності комплексного підходу до поєднання профілактичних та лікувальних програм на державному і регіональному рівнях в єдину дієву систему протидії.

В умовах соціально-економічної кризи, яка поглиблюється через військовий конфлікт на Сході країни, прогнозується погіршення епідемічної ситуації з ТБ, що потребуватиме проведення додаткових організаційних заходів та фінансових витрат.

З метою формування сталої відповіді на проблему ТБ в Україні розроблено проект Загальнодержавної програми протидії ТБ на 2017-2021 роки. Основні складові нової програми відповідають загальноєвропейським підходам. Україна буде й надалі впроваджувати пацієнт-орієнтовані моделі надання медичної допомоги, реформувати протитуберкульозну службу в концепції проведення загальної реформи охорони здоров’я та оптимізувати фінансові витрати відповідно до сучасних епідемічних трендів, впроваджувати нові засоби діагностики та лікування відповідно до рекомендації ВООЗ.

За основу документа взято керівництво Національного інституту кращої клінічної практики Великої Британії (NICE) «Tuberculosis. Prevention, diagnosis, management and service organisation NICE NG33 Methods, evidence and recommendations Issue date: January 2016 – Tuberculosis».

На основі Настанови буде розроблений Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги дорослим «Туберкульоз».

Проект Настанови та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України http://moz.gov.ua

Зауваження та пропозиції просимо надсилати протягом п’яти днів з моменту публікації на сайті для громадського обговорення до:

  • Управління громадського здоров’я МОЗ України за адресою: 01601, м.Київ, вул. Грушевського, 7. Контактна особа: головний спеціаліст Управління громадського здоров’я МОЗ України І.В.Чибісова, e-mail: [email protected]
  • Державної установи Центр Громадського здоров’я МОЗ України: 04655 м. Київ, пр-т. С. Бандери, 19. Контактна особа: Завідувач Центру контролю за соціально-небезпечними захворюваннями Я.С.Терлеєва, e-mail: [email protected]
Документи