Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Здоров‘я матері і дитини: чого Україна досягла за останні 4 роки

14 грудня 2017
1024

У Києві пройшла дводенна підсумкова конференція «Ефективне консультування та комунікації з питань здоров‘я матері і дитини: огляд досягнень за 2012-2017 роки та перспективи розвитку програми імунізації в Україні»

Проект, що розпочався у 2012-му році, розвинув платформу для ефективного діалогу між центром та регіонами і заклав основу для впровадження реформи охорони здоров’я в Україні. За 4 роки участь у ньому взяли більше 4-х тисяч медичних працівників.

У рамках проекту були впроваджені інноваційні навчальні програми у сфері громадського здоров'я, стратегічних комунікацій та управління системою охорони здоров'я.

Частиною проекту є Зимова та Літня школи, де медичні працівники з рівних рівнів державної та приватної медицини, а також громадського сектора, навчаються стратегії, економіки, менеджменту в охороні здоров’я та комунікаціям.

«Ми вдячні всім нашим партнерам, Міністерству охорони здоров’я та Швейцарській агенції розвитку та співробітництва, за підтримку та відмінну співпрацю у просуванні здоров'я та благополуччя кожної дитини та розвитку людського потенціалу системи охорони здоров'я України, - сказала голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс. - Однак, коли реальна реформа тільки починається, попереду ще багато роботи – наприклад, рівень охоплення імунізацією в Україні досі недостатній».

Іншою частиною проекту стали інформаційно-освітні кампанії у сфері здоров’я  матері та дитини. Зокрема, щоби покращити знання жінок та їхніх партнерів щодо небезпечних ознак протягом вагітності, з промоції партнерських пологів, та підвищення рівня вакцинації дітей. За даними останнього дослідження, вже 85% жінок знають мінімум три небезпечні симптоми під час вагітності, у порівнянні із 67-ма відсотками жінок у 2012 році. Згідно із опитуванням 2017 року, 36% батьків із дітьми до 6 років по всій Україні сказали, що у них були партнерські пологи, а у 2012 році таку відповідь дали 16% батьків.  Практика щодо вакцинації також змінюється на краще: уже 84% батьків сказали, що вакцинують своїх дітей згідно з календарем щеплень, і лише 5% повністю обмежують вакцинацію своїх дітей. У 2014 році такі показники були 63% та 9% відповідно.

«Ми вдячні ЮНІСЕФ та Швейцарській агенції розвитку та співробітництва за підтримку. Медичні працівники покращили знання з питань імунізації, зокрема у площині комунікацій. Це дає нам можливість розвиватися і разом ми зможемо досягти важливих змін в масштабах реформи», - сказав заступник начальника Управління громадського здоров’я МОЗ України Сергій Платов.

Учасники першого дня конференції розглянули питання лідерства та розвитку людських ресурсів в охороні здоров’я, комунікації та освіти в охороні здоров’я. У подальшому ініціативи, підтримані проектом, будуть розвиватися та відіграють важливу роль у реформуванні системи охорони здоров'я в Україні.