Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Захворюваність на грип та ГРВІ: рівень епідемічного порогу перевищено у чотирьох областях

1 березня 2018
4110

Упродовж 19-25 лютого епідемічний поріг грипу та ГРВІ перевищено у Волинській, Житомирській, Рівненській та Хмельницькій. З початку епідемічного сезону щеплення проти грипу зробили 182 271 людина.

 

ТИЖДЕНЬ 8/2018 (19-25 ЛЮТОГО 2018):

  • На грип та ГРВІ захворіли  296 596 людей, із них 67,3% - діти.
  • Рівень епідемічного порогу в Україні перевищено на 34,2 %. Високі показники зафіксовані в Волинській, Житомирській, Рівненській та Хмельницькій областях.
  • Всього дослідили 396 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ, виявили 9 випадків вірусу типу В і 179 - типу А.
  • Смертей від грипу та ГРВІ цього тижня не було.
  • З початку епідемічного сезону вакцинувались від грипу 182 271 людина.

Детальніше в інформаційному бюлетені Центру грипу та ГРВІ.

Зменшити ризик захворювання на грип допоможе щорічне щеплення. Воно захищає від найбільш поширених штамів вірусу.

Також для профілактики частіше мийте руки, не торкайтесь обличчя, уникайте контакту з хворим, часто провітрюйте приміщення, їжте корисну їжу, пийте багато води, висипайтесь, будьте фізично активними, уникайте стресу та перенавантаження.

Грип – це вірусне захворювання. Проявляється різким підвищенням температури тіла (вище 38 °С), головним болем, болем у м'язах, кашлем, болем у горлі, нежиттю. При  проявах грипу звертайтесь до лікаря.

В застосуванні жарознижуючих та противірусних препаратів при легкій формі грипу немає необхідності. Висока температура нормалізується протягом першої доби. Призначати противірусні засоби (озельтамівір та занамівір) може тільки лікар. Антибіотики, інтерферони, гістаміни, “імуномодулятори”, “сиропи від кашлю”, гомеопатія, так звані засоби народної медицини безсилі у лікуванні грипу, однак можуть нашкодити вашому здоров’ю.

Захворівши на грип, дотримуйтесь правила «Захворів – лишайся вдома».

Читайте також