Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

За кожне життя разом: прискорення до мети «90-90-90»

22 листопада 2016
3177

Сьогодні реформування системи охорони здоров'я України відображає готовність Уряду України покращувати стан здоров'я населення, зокрема в контексті протидії ВІЛ/СНІДу. Глобальна мета боротьби «90-90-90» полягає в тому, щоб до 2020 року 90% ВІЛ-інфікованих знали про свій діагноз, 90% з них - отримали лікування, а 90% цих людей мали понижене вірусне навантаження.

«Наша спільна діяльність спрямована, як на створення необхідної законодавчої бази, так і на вирішення конкретних проблем громадян, незалежно від їхнього ВІЛ-статусу. Пріоритетні напрями діяльності МОЗ України у цьому контексті – рівний доступ населення до лікувальних та профілактичних послуг, у тому числі представників груп підвищеного ризику», – звернулася до учасників конференції у своєму вітальному слові Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я.

«В Україні створюється система громадського здоров’я як ресурс для національної безпеки, засіб, що дозволяє людям жити благополучним, продуктивним і якісним життям», – відзначила Оксана Сивак.

Науково-практична конференція - стратегічно важливий форум національних та міжнародних експертів для підготовки рекомендацій щодо пріоритетних напрямків діяльності для припинення епідемії ВІЛ-інфекції в Україні, як загрози громадському здоров’ю до 2020 року.

«Україна входить до 30 країн світу, успіхи і провали яких у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції мають вплив на всю глобальну відповідь на СНІД. Саме тому дуже важливим є те, щоб боротьба зі СНІДом залишалась серед національних пріоритетів. Розуміючи, що в умовах економічної кризи та військових дій на сході країни, гуманітарні питання виходять на передній план, ми бачимо і високо оцінюємо значні досягнення і політичну волю України у подоланні СНІДу до 2030 року відповідно до міжнародних зобов'язань викладених у Політичній декларації 2011 року», – сказав Луіс Лоурес, Заступник Виконавчого Директора ЮНЭЙДС.

На сьогодні ключова роль у протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу відведена міжсекторальному стратегічному партнерству держави, донорів та громадянського суспільства.

«Конференція 2016 року є своєрідним та логічним завершенням дуже продуктивного року. Збільшення у 2017 році загального бюджету на охорону здоров’я на рекордних 2 млрд гривень, а частки на ВІЛ/СНІД з 367 до 851,5 млн», – відзначив Дмитро Шерембей, Голова Координаційної ради БО «Мережа ЛЖВ».

«Не зважаючи на той факт, що в Україні проживає найбільша у регіоні Східної Європи та Центральної Азії кількість людей, що живуть з ВІЛ, за останні роки, завдяки партнерству держави та громадянського суспільства та значному внеску міжнародних донорів, країні вдалося створити успішну систему послуг з ВІЛ, яка базується на принципах громадського здоров’я», – зазначила професор Наталія Нізова, Генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Заступник голови КМДА Миколи Поворозник відмітив, що Київ готовий до прискореного подолання епідемії ВІЛ-інфекції у мегаполісі.

Конференція поставить перед учасниками конкретні завдання - визначити місце України в контексті глобальної стратегії прискорених заходів із подолання епідемії ВІЛ-інфекції, підсумувати проміжні результати реалізації чинної національної політики боротьби з епідемією ВІЛ-інфекції в контексті державних реформ та курсу на євроінтеграцію та розробити рекомендації щодо дієвих механізмів забезпечення сталої відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні в сучасних умовах.

Довідково:

Близько 450 учасників – експертів міжнародного рівня з України, Нідерландів, Польщі, Казахстану, Молдови представлять останні практичні напрацювання та поділяться досвідом у сфері лікування та профілактики ВІЛ/CНІДу, обговорять ключові напрями. Зокрема, визначення ефективних моделей надання ВІЛ-послуг, у тому числі моделі фінансування, децентралізації та в контексті реформування системи громадського здоров’я, що слугуватиме оптимізації схем лікування та розширення доступу.