Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала 11-е видання Міжнародної класифікації хвороб

21 червня 2018
1528

МКХ-11 містить близько 55 000 унікальних кодів для характеристики травм, хвороб та причин смертності. Перелік набере чинності після узгодження з усіма країнами ВООЗ. МОЗ України закликає українську медичну спільноту долучитися до дискусії щодо змін, які в майбутньому можуть визначати рішення щодо української системи охорони здоров’я.

Основні зміни, внесені до видання МКХ-11:

  • Вперше ігрова залежність класифікується як психічний розлад. Такий розлад характеризують як поведінкову залежність від цифрових та відеоігор. Діагностувати його зможуть, якщо буде виявлено порушення в особистій, сімейній, соціальній поведінці, що спостерігається щонайменше 12 місяців.
  • Інсульт класифікується як захворювання мозку, а не системи кровообігу.
  • З'явився новий розділ - “сексуальне здоров'я”.
  • Розроблено менше термінів для діагностування посттравматичного стресового розладу, що дозволить полегшити діагностику захворювання.
  • Алергії згруповано як захворювання імунної системи для кращого розуміння реакцій людини.
  • Вперше додано розділ, щодо практикування традиційної медицини (traditional medicine) - для кращого обчислення статистичних даних. Він стосується хвороб та станів, поняття про які виникли ще в стародавній китайській медицині та сьогодні широко використовуються в Китаї, Японії, Кореї та інших країнах світу.
  • Додано спеціальні коди щодо антибіотикорезистентності, з допомогою яких можна буде більш точно вимірювати ефективність ліків по всьому світу.

Докладніше: https://icd.who.int/

Нова редакція МКХ не є остаточною. Перелік буде представлений на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я у травні 2019 року, а набере чинності після узгодження з усіма країнами ВООЗ.

Міжнародна класифікація хвороб - це найбільш повний та систематизований перелік відомих та визнаних доказовою медициною хвороб та станів. Ним користуються медики, страхові компанії та застосовують в системі охорони здоров’я для прийняття рішень по всьому світу. МКХ є своєрідною універсальною мовою, що допомагає налагодити комунікацію між лікарями та пацієнтами на глобальному рівні. Над створенням МКХ-11 експерти ВООЗ працювали понад 10 років.

Читайте також