Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

В Україну поставлено 72% препаратів, закуплених через міжнародні організації

15 серпня 2016
2469

"Попри зниження загального фінансування державних програм лікування за деякими програмами у 2015 році на 13% у порівнянні з 2014 роком (у доларовому еквіваленті), загальна кількість одиниць, закуплених лікарських засобів, зросла на майже 55%", – повідомила в.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун під час сьогоднішнього брифінгу.

Цьогоріч на торги вийшли удвічі більше виробників, ніж минулого року, серед них – багато українських. Велику частину ліків закуповували без посередників, у виробників, наприклад, 100% лікарських засобів для орфанних захворювань закупили напряму.

"Препарати, закуплені через міжнародні організації, є якісними та мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров'я. Це ті ліки, якими користуються у всіх країнах світу", – додала Уляна Супрун.

Станом на сьогодні в Україну поставлено 72% препаратів, закуплених через міжнародні організації за кошти Державного бюджету на 2015 рік. На 100% поставлено в Україну ліків для орфанних хворих, для дітей хворих на вірусний гепатит, тести для діагностики ВІЛ/СНІД, дитячої гемофілії.

Із інформацією про стан закупівель лікарських засобів через міжнародні організації за кошти Державного бюджету на 2015 рік можна ознайомитися ТУТ.

Ситуація щодо поставок лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за державні кошти, міжнародними організаціями наступна: ПРООН здійснило постачі 75% від замовленого, UNICEF – 64%, Crown Agents – 57%.

Загалом у регіони вже розвезли 49% від загальної кількості постач.

Наразі у МОЗ України оперативно готують пакети документів, необхідних для розподілу по регіонах тих ліків, які вже завезені в Україну та перебувають на складах.

В.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун запевнила, що закупівля ліків за державні кошти через міжнародні організації відбуватиметься і у наступні роки.