Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Уряд спрямував 183,8 млн грн на лікування українців за кордоном

14 вересня 2016
2582

Уряд спрямував 183,8 млн грн на лікування громадян України за кордоном, відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабміну 8 вересня. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Уряд здійснив перерозподіл видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2016 рік, збільшивши видатки за програмою «Лікування громадян України за кордоном» на суму 183,8 млн грн. Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» на фінансування зазначеної програми було передбачено 203,9 млн грн, що задовольнило потребу лише на 57,5% та дозволило здійснити оплату лікування за кордоном 75 осіб. Нині, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, на обліку перебуває ще 46 осіб, що потребують лікування за межами країни. Збільшення фінансування програми дозволить забезпечити їх лікування.

Як відомо, до зарубіжних клінік за програмою «Лікування громадян України за кордоном» направляються громадяни України для отримання медичної допомоги переважно з приводу онкогематологічних, онкологічних, нейрохірургічних, кардіохірургічних захворювань та вроджених аномалій розвитку, у разі неможливості її надання в умовах закладів охорони здоров'я України.