Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Українська делегація виступила з жорсткою заявою через обрання представника Росії президентом 70-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я

22 травня 2017
2284

22 травня, Женева - Під час відкриття 70-тої Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я, в. о. Міністра охорони здоров’я України, доктор Уляна Супрун, виступила проти призначення президентом Асамблеї міністра охорони здоров’я Російської Федерації Вероніки Скворцової. 

Повний текст заяви представника України:

Україна є суверенною державою і буде захищати cвої національні інтереси. І, хоча українська делегація не має наміру зривати прийняття пункту 1.2 порядку денного 70-тої Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я, ми повинні висловити нашу позицію кришталево чітко. Ця асамблея стала частиною фронту російської гібридної війни проти України.

Російська Федерація веде неоголошену війну проти України, яка призвела до загибелі 10 000 осіб, поранень понад 23 000 осіб та вимушеного переміщення мільйонів осіб. Кандидатура Російської Федерації на пост президента 70-ї Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я є найостаннішим залпом злагодженого нападу супроти західних інституцій, які зберігали мир понад 70 років, продовжували тривалість та поліпшували якість життя у цілому світі.

Політика російської окупаційної адміністрації в Криму, яка заперечує життєво важливу замісну підтримуючу терапію для сотень пацієнтів, вже призвела до десятків смертей. Майже щодня українці і кримські татари зазнають утисків та порушень прав людини, в тому числі - незаконне затримання та висилка до російських «трудових таборів» за сфабрикованими звинуваченнями, як український режисер Олег Сенцов і багато інших.

Російська окупаційна армія та їхні поплічники в Донецькій і Луганській областях України руйнують вразливу медичну інфраструктуру на південному сході України в результаті щоденних мінометних та артилерійських обстрілів, заборонених Мінськими домовленостями. Безпорадні люди на місцях не мають доступ до медичних послуг і життєво важливих лікарських засобів. Цього тижня український парламент голосує за закони, які гарантуватимуть надання медичних послуг ветеранам, що захищають нашу країну від цього російського вторгнення. Ми будуємо нову систему охорони здоров'я в Україні.

Представник Російської Федерації - країни, яка веде війну проти України, не має ніякого морального права очолювати Асамблею організації, яка спрямована на збереження життя і втілення стандартів, викарбуваних у присязі Гіппократа.

Делегація України просить, щоб наша позиція була належним чином зафіксована в протоколі Асамблеї.