Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Україна поінформувала ЄС про впровадження системних галузевих реформ охорони здоров'я

12 червня 2017
3527

Українська делегація доповіла про стан впровадження системних галузевих реформ під час 2-гого засідання кластеру 6 (питання зайнятості, охорони здоров’я, соціальної політики та рівних можливостей) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС.

Представники МОЗ України та Мінсоцполітики України поінформували Європейську сторону про досягнутий прогрес в імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема Глави 22 "Громадське здоров’я". 

"Наближення до європейських стандартів у сфері охороні здоров’я – один з пріоритетів державної політики України. Цінності лежать в основі запропонованих системи", – сказала Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції, яка очолює делегацію. 

Вона наголосила, що концептуальні засади, закріплені нормативно, започатковують напрям державної політики у сфері охорони здоров’я на профілактику захворювань, попередження загроз для здоров’я населення й реагування на них, а також системи орієнтованої на пацієнта при наданні медичних послуг. Останнє передбачає поступовий перехід на нову модель фінансування галузі, що охоплюватиме усе населення. 

Оксана Сивак засвідчила пріоритетність розвитку системи громадського здоров’я в Україні, що визначено у відповідній Концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні та Плані дій Уряду на 2017 рік. 

Заступник Міністра відмітила надзвичайну потребу якнайшвидшого впровадження медичної реформи та високу важливість для галузі прийняття Парламентом пакету розроблених МОЗ України та схвалених Урядом законопроектів.

У частині розвитку системи громадського здоров’я, начальник Управління громадського здоров’я МОЗ України Наталія Півень поінформувала про етапи стратегічного розвитку системи громадськго здоров’я, зміцнення системи епіднагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями: "Згідно визначених пріоритетів Уряду та зобов’язань держави щодо Угоди з ЄС, пріоритетними у короткостроковій перспективі на 2017 рік є розробка закону "Про громадське здоров’я" та законодавче урегулювання питань забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення". 

Важливою складовою євроінтеграції є імплементація Директив ЄС згідно схваленого Урядом Плану та з урахуванням поточних змін, що відбулися в ЄС з часу набрання чинності Угоди про Асоціацію з ЄС. 

Значну увагу сторони приділили питанням наближення українського законодавства до стандартів ЄС, зокрема ініціативам щодо питань контролю за інфекційними хворобами, безпекою крові та реагування на загрози у сфері громадського здоров’я а також комплексної імплементації положень щодо регулювання тютюну.