Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

У МОЗ стартувала підготовка запиту до Глобального фонду

21 лютого 2017
2628

У Міністерстві охорони здоров’я України пройшло перше установче засідання Групи з розробки проекту запиту України до Глобального фонду на фінансування програми з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в 2018–2020 роках.

Персональний склад цієї групи затвердили на засіданні Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу 16 лютого 2017 року під головуванням віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка (http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170216_a.html).

Група повинна підготувати проект запиту до Глобального фонду. Він має узгоджуватися з процесом реформування системи охорони здоров’я та бути спрямованим на досягнення цілей світових стратегій боротьби з захворюваннями на ВІЛ/СНІД і туберкульоз. Про це зазначила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції, відповідальний керівник групи.

Зміни в системі охорони здоров’я мають охоплювати необхідні заходи з реалізації цілей 90-90-90: коли 90% обстежених мусять бути інформовані про свою хворобу, з них 90% повинні отримувати специфічну антиретровірусну терапію, а серед них 90% мають досягти низького рівня вірусного навантаження, який унеможливлює передачу інфекції іншим. А також – втілення стратегії END-TB: покласти край туберкульозу.

Досягнути цього можливо лише у відповідальній та тісній співпраці державних установ, громадських організацій та спільнот людей, що живуть із захворюваннями та ключових груп населення, які зазнають найбільшого ризику інфікування й відіграють важливу роль в епідемічному процесі.

За результатами установчого засідання чітко визначили завдання координаторів 11-ти програмних підгруп та узгодили покроковий графік підготовки запиту.

Упродовж наступного місяця на засіданнях робочих підгруп відпрацьовуватимуть основні завдання:

- визначити доказові інтервенції та послуги,

- відобразити послідовний перехід на урядове фінансування послуг,

- визначити системні реформи, необхідні для реалізації цілі,

- визначити роль та участь спільнот у досягненні цілі,

- окремо прописати інтервенції для зони АТО, АР Крим та пенітенціарної системи.

Нагадаємо, що Глобальний фонд з 2003 року допомагає Україні фінансувати програми із протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Завдяки проектам Глобального фонду призупинено ріст смертності, та понад 88 тисяч людей з ВІЛ отримали необхідне лікування. Всі обласні лабораторії забезпечили сучасним обладнанням для діагностики туберкульозу, а хворих на туберкульоз пацієнтів – необхідним лікуванням.