Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

У Кривому Розі ВІЛ-послуги тепер доступні на первинному рівні

21 листопада 2017
2622

В Кривому Розі представили результати пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», який впроваджувався в рамках  проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Головна мета цього проекту - забезпечити сталість надання ВІЛ-послуг в м.Кривий Ріг та Криворізькому районі Дніпропетровської області.

Зараз мешканці цих територій  можуть пройти тестування на ВІЛ із застосуванням двох швидких тестів у свого сімейного лікаря. ВІЛ-інфіковані, у свою чергу, можуть отримати послуги замісної підтримувальної терапії та послуги щодо видачі АРВ препаратів також на первинному рівні. У центрах первинної медико-санітарної допомоги, завдяки пілотному проекту, функціонуватимуть п’ять кабінетів інтегрованої медичної допомоги (чотири у місті та один у районі). Їх ремонт та облаштування відбулось спільними зусиллями пілоту, виконавчого комітету Криворізької міської ради та Криворізької районної державної адміністрації.

В результаті впровадження пілоту було розширено доступ до замісної підтримувальної терапії шляхом співфінансування цієї послуги пацієнтом.

Окремим досягненням стала організація процесу закупівлі ВІЛ-послуг через механізм соціального замовлення у Криворізькому районі.
Результати пілоту були презентовані на підсумковій конференції у м. Кривий Ріг, в якій взяла участь заступник генерального директора «Центру громадського здоров’я МОЗ України» Лариса Гетьман. 

Пілотний проект було втілено у тісній співпраці із Департаментом охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації, управлінням охорони здоров’я Криворізької міської ради, управлінням соціального захисту населення Криворізької районної державної адміністрації. Організацією-виконавцем пілотного проекту була благодійна організація «Благодійне товариство «Мережа» м. Кривий Ріг».
До виконання пілотного проекту були залучені всі центри первинної медико-санітарної допомоги м. Кривий ріг та Криворізького району, а також «Дніпропетровський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом», «Дніпропетровський наркологічний диспансер», «Криворізький центр профілактики та боротьби зі СНІДом», «Криворізький психоневрологічний диспансер», «Криворізький шкірно-венерологічний диспансер», «Криворізький протитуберкульозний диспансер № 2», «Криворізька центральна районна лікарня» та КП «Фармація» м. Кривий Ріг. 

Завдяки фаховому підходу до проблеми ВІЛ-інфекції керівників міста Кривий ріг та Криворізького району, у стратегічних планах розвитку територій та відповідних комплексних програмах «Здоров’я нації» передбачені подальші кроки щодо протидії епідемії та визначені необхідні видатки з міського та районних бюджетів, в тому числі на закупівлю швидких тестів. 

Саме системний підхід до створення нормативних, організаційних та фінансових умов надали змогу впровадити інноваційні підходи до виявлення ВІЛ-інфекції та надання медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, в тому числі тим, хто потребує замісної підтримувальної терапії.