Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Розроблено навчальний тренажер для використання Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2

5 червня 2018
17931

Цей тренажер допоможе українським медичним працівникам навчитись працювати з Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги ІСРС-2. Функціонал тренажера дозволяє використовувати його під будь-які клінічні випадки, які можуть зустрічатися у загальній практиці.

Тренажер можуть використовувати медичні працівники для самонавчання,  а також навчальні заклади і професійні асоціації для тренінгів.

Роботу з тренажером варто розпочати з інструкції - вона надає необхідну базову інформацію про принципи використання ІСРС, яку треба опрацювати перед використанням тренажеру. В інструкції містяться посилання на тренажер і на спеціальну форму для пропозицій щодо удосконалення інструменту: https://bit.ly/2sFxTdZ

Щоби медичні працівники могли швидко зрозуміти алгоритм роботи, у тренажері введено кілька прикладів візитів пацієнтів. Приклади візитів проілюстровані заповненими формами медичної документації  згідно наказу МОЗ від 26.01.2018 № 157 ( форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів»).

У функціоналі тренажеру передбачена можливість введення нових пацієнтів. Це дозволяє викладачам/тренерам  створювати будь-які ситуаційні завдання, а медпрацівникам, що проходять навчання, опановувати кодування ІСРС-2 на практиці.

Тренажер на прикладах демонструє базові категорії, якими оперує ICPC-2, — епізод медичної допомоги і візит. Епізод медичної допомоги – це взаємодія пацієнта з медичним закладом від першого звернення (візиту) до медичного працівника і до останнього візиту (включно) з цією ж проблемою (захворюванням). Епізод може обмежитися одним візитом, а може тривати до кінця життя пацієнта з хронічним захворюванням і потребувати значної кількості візитів. Крім того, під час одного візиту пацієнта з кількома захворюваннями можуть розглядатися різні епізоди допомоги. Такий підхід дозволяє ефективно групувати медичну інформацію в часі, коли дані різних окремих візитів «нанизуються» на один епізод медичної допомоги.

Для кожного візиту пацієнта тренажер з ІСРС-2 дозволяє кодувати три складові:

1. Причину звернення пацієнта до лікаря (найчастіше це певні скарги, консультації або оцінка результатів аналізів).

2. Діагноз (як бачить проблему сімейний лікар).

3. Дії (що необхідно зробити в конкретній ситуації – лікування, направлення на додаткові методи обстеження або на вторинну ланку).

Цей тренажер також може бути корисним для замовників і розробників програмного забезпечення для  демонстрації на прикладах тренажера принципів організації медичних записів пацієнтів в роботі медичних працівників первинної медичної допомоги.

Нагадаємо,  ІСРС – це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу. Україномовний варіант Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2 затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04 січня 2018 року № 13.

ІСРС-2 для українських лікарів – це нова система, яка дозволяє концентруватись на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики. Для збору медичних даних ( в т.ч. і для цілей статистики) медичні працівники не повинні заповнювати додаткові статистичні форми  - дані повинні збиратися під час виконання звичайних рутинних дій. Завдяки удосконаленню обліку медичних даних (Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018) змінюються  процеси і створюються передумови для впровадження більш ефективних електронних медичних систем.

Облік візитів пацієнтів, який здійснюється за допомогою Журналу реєстрації (форма 074) і індивідуальні медичні записи в амбулаторній картці пацієнта (форма 025) дозволяють отримувати всю необхідну інформацію щодо роботи ПМД. Наступним кроком буде інтеграція існуючих форм в єдину систему електронних медичних записів.

Докладніше про ICPC-2: http://moz.gov.ua/icpc-2

Читайте також