Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Роз’яснення стосовно наявності в Україні протиправцевої сироватки

1 серпня 2016
1019

Протиправцеву сироватку призначає хворому для проведення специфічної профілактики правця лише лікар за епідемічними показами.

Закупівля цього препарату та інших імунобіологічних препаратів, які використовують для проведення щеплень за епідемічними показами, здійснюють коштами місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Централізованої закупівлі сироватки за кошти Державного бюджету України не передбачено.

Формування потреби у межах регіону і подальший розподіл сироватки у лікувально-профілактичні заклади, а також контроль за раціональним і оптимальним забезпеченням і використанням її на рівні закладів територіальних одиниць, здійснюють безпосередньо структурні підрозділи з питань охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій.

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що за оперативними даними регіонів станом на 01.08.2016 р. в Україні наявні понад 1 000 доз протиправцевої сироватки.

Довідково

Правцевий анатоксин застосовують при імунізації деяких контингентів населення з урахуванням специфічних умов в окремих місцевостях та екстреній специфічній профілактиці правця при:

• травмах з порушенням цілісності шкірних покривів та слизових оболонок;

• обмороженнях та опіках (термічних, хімічних, радіаційних) другого, третього та четвертого ступенів;

• гангрені або некрозі тканин будь-якого типу, тривалих абсцесах;

• укусах тварин;

• проникаючих пошкодженнях шлунково-кишкового тракту.

Правець – гостре інфекційне захворювання, що уражає нервову систему, викликає тонічні і тетанічні судоми скелетних м'язових волокон, що ведуть до асфіксії. Має надзвичайно високу летальність. Правець може виникнути після будь-яких травм з пошкодженням шкірних покривів та слизових оболонок, забруднених спорами збудника.

Чи був для вас цей матеріал корисним?

На цій сторінці немає нічого корисного, тому що (оберіть варіанти відповідей)

Як ми можемо поліпшити цю строніку?