Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Роман Ілик презентував зміни в системі охорони здоров’я громаді у Житомирі

15 листопада 2016
505

Під час зустрічі зі студентами Житомирського інституту медсестринства заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик розповів про напрям реформи системи охорони здоров’я, який дозволить розширити доступ до ліків.

Заступник міністра зауважив, що у пріоритеті лікування хвороб, які першочергово впливають на основні показники смертності населення чи ефективно лікуються на амбулаторному етапі: серцево-судинні хвороби, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальна астма.

Ліки, кошти за які будуть відшкодовуватися, призначатимуть лікарі первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти, педіатри) за міжнародними непатентованими назвами (МНН), тобто за діючою речовиною, а не за комерційною назвою.

Серед першочергових кроків: створення чіткого механізму виписування рецептів із використанням міжнародних непатентованих назв, оздоровлення національного переліку ліків, налагодження системи розрахунків із аптеками, а також запровадження електронного реєстру пацієнтів тощо.

Роман Ілик також наголосив на необхідності створення та практичного впровадження переліку ліків, що відпускатимуться виключно за лікарськими рецептами (наприклад, антибіотики), адже неконтрольований продаж подібних медичних засобів нині постає гострою проблемою для України.