Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Представники регіонів внесли пропозиції до проекту обсягу послуг первинної допомоги

10 лютого 2017
2642

Голови департаментів та управлінь охорони здоров’я, головні лікарі з усіх регіонів України внесли десятки правок до проектів нормативних документів щодо реформи первинної допомоги, опрацювавши документи під час наради «Реформа системи охорони здоров’я в 2017 році: первинна медична допомога, комунікація для населення та медичної спільноти».

Нарада за участі близько 100 фахівців відбулася за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Учасникам  наради, яка вдруге відбувається в рамках залучення медичної спільноти до змін в галузі,  презентували план реформ на 2017 рік та проекти нормативних документів, які регламентують процеси реформування первинки. Зокрема, Порядок надання первинної медичної допомоги, декларацію між лікарем і пацієнтом, договір між Національною службою здоров’я та надавачем медпослуг, зміни до основ законодавства про охорону здоров’я та ін.

«Дискусія була активна, ми зафіксували близько 20 питань, які є принциповими. Частина серед них – це технічні питання, які стосувались змін в різноманітні накази та постанови,  але були і практичні. Наприклад, як викликати лікаря додому, скільки  пацієнтів може обслуговувати лікар, доцільність чи недоцільність  включення в обов’язки лікаря первинки певних видів допомоги. Ми всі ці питання вирішили і потрібно буквально тиждень, щоб внести правки в проекти і розмістити документи на сайті  МОЗ для широкого обговорення. Після цього почнемо процедуру затвердження  документів», – зазначив Павло Ковтонюк.

Під час секційних  засідань представники регіонів внесли зміни в гарантований обсяг медичної допомоги на первинному рівні, корективи в обов’язки сімейного лікаря, запропоновали розділ щодо обов’язків пацієнта та інше.

Наступну нараду з регіонами, яку міністерство запланувало на березень-квітень 2017 року, присвятять питанням економічних розрахунків на первинці (розмір капітаційної ставки, надбавки тощо), визначенню рамкових вимог до лікарень І та ІІ рівнів, які функціонуватимуть в госпітальних округах, та іншому.