Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Почалося обговорення плану впровадження медреформи з регіонами

15 листопада 2017
2345

15-16 листопада 2017 року Міністерство охорони здоров’я проводить нараду з представниками регіональних департаментів щодо впровадження медичної реформи в Україні.

Нещодавно Парламент ухвалив законопроект №6327, що дає старт медичній реформі, а також проект закону №7117, який має підвищити доступність та якість медичного обслуговування у сільській місцевості. На черзі голосування за законопроект №6604, що гарантує фінансування реалізації медичної реформи з державного бюджету, та підписання законів Президентом. Тим часом міністерство готується до впровадження реформи та продовжує проводити консультації з представниками медичної спільноти. 

Нарада «Формування системи охорони здоров’я в Україні у 2018 році: первинна медична допомога, нові фінансові механізми, створення національної служби здоров’я, організація медичної допомоги матерям і дітям у контексті реформи» організована за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та триватиме протягом двох днів у Києві. 

«Уже є план поетапного розвитку реформи, і дуже важливо, щоб ми робили це з вами разом. Ми маємо попрацювати, як одна велика команда і вийти з цього форуму з готовим графіком і розумінням того, як ці зміни будуть відбуватися», – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час відкриття наради. 

Доктор Супрун нагадала, що весь процес підготовки законопроекту проходив у тісній співпраці з медиками і було проведено зустрічі з тисячами фахівців. І ця зустріч – закономірне продовження такого консультування.

В.о. міністра охорони здоров’я анонсувала перші основні кроки впровадження реформи: автономізація медичних закладів, розвиток системи eHealth, запуск Національної служби здоров’я України. 

«Зараз багатьом важко повірити, що ми виконаємо запланований обсяг робіт, але й в ухвалення закону було важко повірити. Тим не менше нам вдалося це зробити. І це, безперечно, ваша заслуга теж – я знаю, що медики на місцях переконували своїх депутатів голосувати за цей законопроект. Ми обговоримо з вами проект плану впровадження реформи, і за взаємної згоди почнемо його реалізацію», – сказав заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Заступник міністра презентував ключові компоненти реформи та зазначив, що успіх імплементації реформи залежить і від місцевої влади, і від комунальних закладів, Парламенту та Уряду України, і Національної служби здоров’я України та системи eHealth.

Під час наради голови обласних та районних відділів охорони здоров’я, головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги отримають інформацію щодо основних етапів та механізмів впровадження реформи, а також зможуть поставити запитання та внести пропозиції щодо конкретних нюансів реалізації змін у системі охорони здоров’я.