Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Питання відкритого доступу до реанімацій на контролі у МОЗ України

15 серпня 2016
2927

В.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун підтримує питання відкриття доступу родичів до пацієнтів, які перебувають у реанімаційних відділеннях.

Як відомо, наказом МОЗ України № 592 від 15.06.2016 «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії» передбачено, що заклад охорони здоров’я зобов’язаний забезпечити пацієнтам, які перебувають у реанімації, право на допуск до них відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня. Але відбувається це згідно з правилами, визначеними у вищезгаданому Порядку.

"Наказ Міністерства охорони здоров'я України щодо відкритих реанімацій направлений в регіони і ми нічого не змінюємо. Під час селекторної наради з представниками регіонів акцентували увагу всіх, щоб вони виконували ці норми", – наголосила Уляна Супрун.

МОЗ розраховує на допомогу громадськості у зборі інформації про практику виконання наказу в лікарнях, адже щоб дізнатися про блокування на місцях питання відкритого доступу родичів до пацієнтів, які перебувають у відділеннях інтенсивної терапії, потрібно мати про це обґрунтовану інформацію, звернення або скарги.