Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Новий реперфузійний центр відкрили в Тернополі

5 березня 2019
3676

Уряд і МОЗ України продовжують розвивати потужну мережу реперфузійних центрів по усій країні, щоби принципово змінити систему надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда. Тепер у всеукраїнській мережі кардіоцентрів вже 39 центрів, в яких пацієнти з інфарктом чи інсультом можуть отримати фахову допомогу цілодобово.

Новий реперфузійний центр відкрили на базі Тернопільської університетської лікарні. Він став 39-тим центром регіональної реперфузійної мережі, розвиток якої впродовж останніх двох років є одним з пріоритетних напрямків Кабінету Міністрів України та МОЗ України. Новий центр відкрито в рамках урядової програми, що зокрема передбачає забезпечення центрів ангіографами - сучасним і надзвичайно точним обладнанням, за допомогою якого лікарі визначають, де саме є непрохідність судин.

Крім наявного у лікарні ангіографу, в новоствореному реперфузійному центрі встановили ще один. Новий ангіограф вартістю 22 млн грн придбали за кошти державного та місцевого бюджетів, а коштом обласного бюджету зробили ремонт кардіоцентру. Тепер тернопільські лікарі зможуть надавати високоякісну та ефективну допомогу більшій кількості пацієнтів, для яких кожна хвилина може вартувати життя.

Ефективне функціонування цієї мережі залежить не лише від наявності ангіографів. Це насамперед налагоджена та чітка робота усіх ланок – екстреної медичної допомоги, реперфузійних центрів і кардіологічних відділень, які забезпечуватимуть післяопераційну реабілітацію пацієнтів.

Важливо, що необхідну допомогу українці з інфарктом у критичному стані отримують абсолютно безоплатно, адже держава повністю покриває потребу в стент-системах для пацієнтів, які потребують негайного стентування. Завдяки ефективним державним закупівлям через міжнародні організації зараз  кожен пацієнт з гострим інфарктом міокарда із елевацією сегменту ST (коли від оперативного втручання і встановлення стенту залежить життя людини) отримує стент безоплатно.

Завдяки зусиллям Уряду, Міністерства та місцевої влади вдалось знизити летальність від серцево-судинних захворювань. Як показують дані Асоціації інтервенційних кардіологів України, у 2017 році у нових українських реперфузійних центрах показник смертності знизився майже втричі, ніж в цілому по Україні (4,6% проти 12,5% відповідно).

 

Читайте також