Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

На Тернопільщині змагались бригади «швидкої» з усієї країни, а на Донеччині стартував проект «Доброзичлива медицина»

3 березня 2018
2823

У Кременці, що на Тернопільщині, відбувся Всеукраїнський чемпіонат з екстреної допомоги  «Кременецькі медичні ралі-2018».  На Донеччині в рамках проекту «Доброзичлива медицина» лікарів «первинки» вчитимуть основам клієнтоорієнтованості. У Рівненські області відкрили серцево-судинний центр, у Вінницькій – педіатричне відділення, у Черкаській – медичний центр. Медичне обладнання придбали на Рівненщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Київщині.

 

На Тернопільщині відбувся чемпіонат бригад «швидкої»

31 команда – 18 українських та 6 іноземних (з Польщі, Литви та Ізраїлю) – замагалась у ІІІ Всеукраїнському зимовому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги «Кременецькі медичні ралі-2018», що проходив з 22 по 25 лютого у Кременці. Бригади демонстрували практичні навички у наданні допомоги «потерпілому» юнакові під час падіння з висоти 6-ти поверхової будівлі, вибирали тактику надання допомоги пацієнту з гіпертонічним кризом та гострим порушенням мозкового кровообігу, скеровували його у правильно обраний спеціалізований заклад охорони здоров’я, проводили серцево-легеневу реанімацію, забезпечували власну безпеку під час виклику, де є озброєна людина. Також завдання передбачали демонстрацію навиків при проведенні медичного сортування з 20-ма «потерпілими», вміння взаємодіяти між диспетчерами та силовиками.

Перемогу здобула команда з Хмельницької області, друге та третє місця посіли відповідно Чернівецька та Волинська команди.

Повний рейтинговий список: https://goo.gl/Zshmfm

Детальніше: https://goo.gl/bMdbMi

 

На Рівненщині відкрили серцево-судинний центр та купили сучасне обладнання для перинатального центру

У Рівненській обласній клінічній лікарні запрацював Серцево-судинний центр, що об’єднав декілька відділень кардіологічного профілю. На базі відділення інтервенційної радіології встановлено сучасний агіографічний комплекс, який дає можливість проводити втручання пацієнтам з серцево-судинною паталогією, використовувати сучасні методики візуалізації.

Створення проекту стало можливим завдяки реалізації проекту Світового банку.

Детальніше: https://goo.gl/kLbxcu

У Рівненському обласному перинатальному центрі запрацював новий рентген-апарат. З початку нового року на ньому пройшли обстеження 400 породіль. Цифровий апарат італійського виробництва дозволяє робити всі види рентгенологічних обстежень. Важливо, що обстеження немовлят відбувається одразу в реанімаційній палаті, а вже в кабінеті проявляються знімки.

Апарат придбали за кошти обласного бюджету.

Детальніше: https://goo.gl/x4r99K

 

На Вінниччині відкрили педіатричне відділення

Оновлене педіатричне відділення запрацювало в Калинівській центральній районній лікарні. Нині тут є комфортні утеплені палати, де можуть перебувати діти та їх батьки, енергозберігаючі вікна, ігрова кімната для малечі, їдальня.

Наразі у відділенні перебуває на лікуванні 32 дитини. Відділення оснащене сучасною технікою, комп’ютерами, забезпечене медикаментами. Палати розраховані на чотирьох пацієнтів. Є окремі бокси на два ліжка.

Детальніше: https://goo.gl/mrFjcq

 

На Чернігівщині придбали гінекологічне обладнання

Бахмацьку ЦРЛ оснастили сучасною медичну апаратурою. Для пологово-гінекологічного відділення придбали кольпоскопічну систему, яка використовується для ранньої діагностики запальних процесів, передракових та ракових захворювань у жінок, монітор пацієнта, призначений для зняття електрокардіограми, вимірювання частоти серцевих скорочень, дихання, температури, насичення крові киснем, частоти пульсу, артеріального тиску у новонароджених та операційну лампу.

Апаратуру придбали за кошти фонду соціально-економічного розвитку територій.

Детальніше: https://goo.gl/zgrXTQ

 

На Дніпропетровщині обладнали геріатричний пансіонат та дитячі медзаклади

Чотири медзаклади області отримали нове устаткування. Для них закупили інструменти, меблі, спортивне обладнання, засоби медичного догляду.

У Панасівського геріатричного пансіонату в Новомосковському районі з’явились функціональні ліжка з матрацами, які забезпечують пацієнтам комфортне перебування, а лікарям значно полегшують догляд за хворими, інгалятори  та апарати для стимуляції м’язів і нервів, які прискорюють кровотік до різних ділянок тіла, електротренажери для рук і ніг, кисневі концентратори, підйомники для пацієнтів, гігієнічні покривала. У закладі щорічно обслуговують понад 200 пацієнтів. Більше половини – прикуті до ліжка. Крім того, новітнє обладнання отримали обласна фізіотерапевтична лікарня «Солоний лиман», медцентр медико-соціальної реабілітації дітей Нікополя та дитячий психоневрологічний санаторій №4 Дніпра.

Придбали обладнянна за підтримки Уряду Німеччини та німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ

Детальніше: https://goo.gl/HhSWNC

 

На Донеччині почали вчити лікарів доброзичливості до пацієнтів та відкрили кабінет комп’ютерної томографії

У Маріуполі стартував проект «Доброзичлива медицина». Мета проекту - повернути довіру до медицини в комунальних установах. навчання Фахівці первинної медицини опановуватимуть принципи клієнтоорієнтованості, а пацієнтам пояснюватимуть принципи реформи охорони здоров'я.

«Медицина - це завжди мікс з професіоналізму та психології. Доброзичливість - це перше, що має зустрічати людину, коли вона звертається за медичною допомогою», - стверджує начальник управління охорони здоров'я Маріупольської міськради Світлана Макарова.

Програма розрахована на 6 місяців.

Детальніше:  https://goo.gl/A4ewxp

У Добропільській лікарні інтенсивного лікування відкрили кабінет комп’ютерної томографії. Таке обладнання є вкрай необхідним для регіону, в якому функціонують травмонебезпечні підприємства та є великий ризик отримання виробничих травм.

Детально: https://goo.gl/itUwws

 

На Черкащині відкрили медичний центр

У селі Білозір’я в реконструйованому приміщенні розпочав роботу Центр первинної медико-санітарної допомоги. Це перший подібний центр в ОТГ області. 

Наразі в амбулаторії, окрім головного лікаря, працює четверо сімейних лікарів, терапевт, педіатр, головна медсестра і десять медсестер. У кожного сімейного лікаря — свій кабінет. Для малюків обладнали кабінет для щеплень, облаштували дитячий ігровий куточок. В центрі є  є сім ліжок для пацієнтів денного стаціонару.

ЦПМСД буде обслуговувати 9 тисяч людей: жителів Білозір’я та приєднаного до нього селища Ірдинь.

Детальніше: https://goo.gl/WpqYVz

 

На Київщині закупили обладнання для сімейних лікарів

20 сімейних лікарів та педіатрів Ірпінського регіону отримали сучасні сумки сімейного лікаря. Сумка оснащена тонометром, глюкометром, отоофтальмоскопом, необхідними медичними інструментами та розхідними матеріалами. Є багато зручних відділень для медикаментів – ампул, таблеток, крапель.

Гроші виділені з міського бюджету. Зараз збираються ще 30 сумок. Такі сумки отримає кожен сімейний лікар і педіатр всіх амбулаторій Ірпеня і селищ.

Детальніше: https://goo.gl/FoL3Kw

Використано фото Департаментів охорони здоров’я Львівської, Вінницької, Донецбкої ОДА, а також фото Рівненської, Дніпропетровської, Київської ОДА

Читайте також