Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ затвердив реєстрацію лікарського засобу Космеген

11 травня 2018
4803

В Україні офіційно зареєстровано Космеген – протипухлинний препарат, що застосовується для лікування онкозахворювань. Відповідне рішення про реєстрацію затверджено Наказом Міністерства охорони здоров`я №883 від 11.05.2018.

Космеген значиться у клінічних протоколах лікування, проте досі не був зареєстрований в Україні. Міністерство охорони здоров`я, відповідно до закону,  не може бути ініціатором реєстрації, а виробники не були зацікавлені у виході на український ринок. 
Проте закупівлі ліків через міжнародні організації дозволяють брати участь у тендерах препаратам, що незареєстровані в Україні, але пройшли міжнародну перевірку якості та сертифікацію. У випадку перемоги в тендері, препарати реєструються в Україні за спрощеною процедурою.  
Препарат зареєстровано з другої спроби. Раніше заяву на державну реєстрацію було відхилено через відсутність певної інформації у пакеті реєстраційних матеріалів, наданих заявником. Державний експертний центр провів ряд консультацій із заявником для отримання вичерпної інформації для проведення експертизи щодо автентичності реєстраційних матеріалів на лікарський засіб.
Найближчим часом препарат буде поставлено Програмою розвитку ООН в Україні в рамках централізованих закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

Читайте також