Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ закликає жінок відвідати мамолога: при вчасному виявленні раку грудей збільшуються шанси на успішне лікування

17 жовтня 2017
4503

Головна причина високої смертності від раку грудей – це пізня діагностика хвороби. Рак грудей на ранній стадії можна зупинити. Як свідчить статистика, на 1 стадії він виліковується у 95% жінок, на 2 стадії у 80% і 50% – із третьою стадією захворювання.

Сьогодні в Україні стартувала нова інформаційна компанія “Чоловіки проти раку грудей”. Ціль проекту – привернути увагу всієї родини до здоров’я жінок і до проблем раку грудей в Україні. Організатори програми закликають чоловіків подбати про своїх найрідніших жінок та сходити з ними до мамолога.

“Зараз в Україні лише 60% жінок виліковуються після діагностування цієї хвороби. Тому, що роблять це надто пізно. Реформа охорони здоров’я передбачає збільшити доступ до превентивної медицини. Змінити систему державного фінансування та направити більше коштів на діагностику, на такі речі, як доступ до мамографії. На те, що допомагає врятувати життя на ранній стадії хвороби”, — наголосив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Також він зазначив, що МОЗ передбачає, після перехідного періоду реформи, включити до проекту реімбурсації лікарські препарати, що лікують онкологічні хвороби. Тобто держава повністю або більшу частку препаратів відшкодовуватиме за свій рахунок і тягар лікування онкологічних хвороб стане легшим для українців.

“Рак молочної залози – на першому місці серед усіх жіночих онкологічних хвороб. Кожна 7-8 жінка має проблеми з молочними залозами. Нажаль, 23-25% пацієнток при первинній діагностиці вже мають запущені випадки з метастатичними стадіями хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Тому ми говоримо про те, що нам потрібно раннє виявлення хвороби” – зазначила директор Інституту раку Олена Колесник.

Вона наголосила на тому, що раз на рік кожна жінка має проходити обстеження у мамолога. До 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія. 20 жовтня в Інституті раку відбудеться день відкритих дверей. Кожна жінка без попереднього запису може пройти безкоштовне обстеження у мамолога, зробити УЗД молочних залоз та мамографію. Олена Колесник також повідомила, що подібні акції планується провести найближчим часом в усіх онкоцентрах України.

Микола Анікусько, завідувач хірургічного відділення Київського онкоцентру наголосив, що дуже важлива діагностика на мікроінвазивній стадії, коли утворення за розміром менше за 5 міліметрів.  На цій стадії вартість усього лікування становить близько 10 тисяч доларів, натомість лікування на 3 і 4 стадії у США досягає 350-400 тисяч щороку. 

“Утворення менше за 5 міліметрів жінка виявити самостійно не може. Взагалі діагностувати рак грудей дуже важко. Це скрита хвороба. У молочних залозах відсутні нервові закінчення, які б могли підштовхнути нас до того, що є проблема”, — зазначив Микола Анусько.

Голова ВГО “Разом проти раку” Лариса Лопата зазначила, що рання діагностика має надзвичайно велике значення, саме вона рятує життя. Лариса Лопата звернулася до чоловіків, щоб вони приділяли своїм найріднішим жінкам якомога більше уваги, бо їх підтримка допомагає ставати сміливішими і частіше приходити до лікарів на обстеження.

Влад Яма, який цього року став обличчям проекту, зазначив, що інколи чоловік має взяти ініціативу у свої руки та відвести жінку до мамолога, якщо вона боїться піти сама.

Довідково: Соціально інформаційний проект “Чоловіки проти раку грудей” вже 5 років, як працює в Україні. Через успішних та здорових чоловіків організатори звертаються до сильної половини людства – аби вони дбали про своїх найближчих жінок (бабусь, мам, дружин) та ходили разом з ними на щорічний огляд до мамолога.

 

У попередні роки обличчям проекту були футболісти Національної збірної, відомі телеведучі, Національна поліція та студія “Квартал 95”. Цього року участь беруть відомі танцівники. Проект передбачає розміщення соціальної реклами на телебаченні та в метро.    

Читайте також