Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ України та представники громадської ініціативи підписали меморандум щодо співпраці в розробці e-health

25 листопада 2016
3707

25 листопада 2016 р. в Міністерстві охорони здоров’я України відбулось підписання Меморандуму щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я.

Як зазначалось під час заходу, протягом останніх 10 років про створення електронної системи охорони здоров’я тривали розмови, однак вони були безрезультатними через спроби держави самотужки вирішити цю складну та дороговартісну задачу. Тож, команда міністерства пішла іншим шляхом, запустивши співпрацю з публічною ініціативою, яка складається із представників медичного та ІТ бізнесу, громадських організацій, профільних експертів, науковців та державних органів.

Міністерство задекларувало, що бачить роль держави на ринку е-здоров'я в розробці стандартів, політик та протоколів обміну даними, регулюванні та гарантуванні безпечності зберігання медичних даних пацієнтів.

Створення зручних інтерфейсів для роботи лікарів, медпрацівників, керівників медичних закладів може бути ефективно вирішено компаніями приватного IT-сектора, але в інтересах всього суспільства принципово унеможливити монополізацію цього ринку.

Згідно з відкритим до підписання Меморандумом, сторони об’єднались на шляху до створення та впровадження комплексної електронної системи для забезпечення зручної взаємодії між пацієнтами, закладами охорони здоров’я та лікарями, а також для прозорого та ефективного розподілу і використання державних коштів.

В основу розробки нової системи мають бути покладені наступні принципи:

· безпека, пріоритет захисту медичної інформації;

· зручність;

· сучасність;

· надійність;

· прозорість управління;

· конкурентність та недискримінаційність доступу для суб’єктів ринку інформаційних технологій;

· інтероперабельність та використання найкращих світових практик;

· відкритий код програмного забезпечення;

· можливість подальшого розширення функціоналу.

Результатом меморандуму має стати підписання до кінця поточного року “дорожньої карти” впровадження електронної системи, створення єдиних, прозорих і недискримінаційних правил доступу до системи, а також базового програмного забезпечення, необхідного для запуску реформи.

У підписанні меморандуму взяли участь в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун, заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, голова Державного агентства з питань е-урядування Олександр Риженко, представники публічної ініціативи з електронізації сфери охорони здоров’я та профільних ДП.

Учасники заходу наголосили, що публічна ініціатива, як і меморандум, відкрита для участі всіх, хто згоден із задекларованими принципами та готовий зробити внесок в реалізацію цілей меморандуму задля всього українського суспільства.

Текст меморандуму за посиланням

Щоб приєднатись до ініціативи та меморандуму, надішліть листа на адресу [email protected]