Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ України рекомендує залучати студентів-реабілітологів до навчальних практик у закладах охорони здоров’я

1 червня 2017
2887

Міністерство охорони здоров’я рекомендує залучати до навчальних практик у закладах охорони здоров’я студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, де здійснюють освітню діяльність у межах навчальних програм бакалаврського та магістерського рівня за спеціальностями «здоров’я людини», «фізична реабілітація» та «фізична терапія, ерготерапія». Така співпраця можлива через укладання відповідних угод.

«Це дає можливість забезпечити студентам контакт з реабілітаційним середовищем будь-якого періоду та пацієнтів усіх вікових категорій. Безпосередня участь та практичний досвід – від гострої реабілітації у реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я до довготривалої реабілітації в закладах охорони здоров’я, соціального захисту, територіальних громадах», – пояснює Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції. 

Ініціатива викликана необхідністю активно розвивати реабілітаційний напрямок у закладах охорони здоров’я та браком кваліфікованих фахівців з фізичної терапії та ерготерапії в Україні. 

У закладах охорони здоров’я планується введення штатних посад «фізичний терапевт» та «ерготерапевт». 

До Національного класифікатора України «Класифікатор професій ДК 003 2010» вже внесені професійні назви роботи «фізичний терапевт» та «ерготерапевт», відбуваються зміни в нормативній документації: до штатних розписів буде введено нове професійне угруповання «функціональні спеціалісти» та штатні посади «фізичний терапевт» та «ерготерапевт».

«На нових посадах зможуть працювати випускники очних освітніх програм магістерського рівня «фізична реабілітація» та «фізична терапія, ерготерапія». Найближчим часом розпочнеться розробка нової Концепції реабілітаційної освіти та розробка системи регуляції нового угрупування професіоналів реабілітації», – зазначає Володимир Голик, головний позаштатний фахівець МОЗ України зі спеціальності «Фізіотерапія. Медична реабілітація».

Відповідно до вимог міжнародних організацій, що займаються регулюванням професійної, освітньої та практичної діяльності ерготерапевтів та фізичних терапевтів (Всесвітньої Федерації Ерготерапевтів та Всесвітньої Конфедерації Фізичної Терапії), обов’язковим компонентом навчальних програм бакалаврського та магістерського рівнів для цих спеціальностей є навчальні практики з мінімальною тривалістю 1000 годин.

Завантажити документ