Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ та профспілки обговорили проблеми реформування медичної галузі та належної комунікації

28 квітня 2017
2873

Міністерство охорони здоров’я та Профспілка працівників охорони здоров’я України продовжують діалог у питанні реформування медичної галузі та готові працювати над питаннями, які викликають розбіжності.

Це вже п’ята зустріч заступника міністра Павла Ковтонюка з профспілками в різних форматах. Як розповів заступник міністра, сторони мають спільні ідеологічні позиції щодо перетворень в галузі, однак різне бачення щодо окремих технічних питань її впровадження. На його думку, це означає, що до дискусійних питань необхідно ставитись як до задач, які потрібно розв’язувати спільними зусиллями.

Велике занепокоєння профспілок викликає питання комунікації учасників процесу реформування. Як зазначила голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, «від розуміння медиків на 99% буде залежати вдалою буде ця реформа чи ні, чи отримають наші громадяни якісну допомогу, чи ні».

«Ми зацікавлені, аби наша співпраця вела до того, щоб профспілки – як організація, яка працює щодня з медиками – виступали мультиплікатором інформації, доносили її лікарям, – зазначив Ковтонюк. – Я знаю, що є інформаційний голод щодо медичної реформи. Хочеться якіснішої комунікації, і міністерство усвідомлює цю проблему. Задача МОЗ непроста. З одного боку, ми повинні проводити докорінні зміни, з іншого – рухатися в дуже високому темпі. Реформи, якщо є структурними, не робляться довго, їх треба робити швидко, і це підтверджують експерти, які проводили реформи в пострадянських країнах».

Серед питань, які порушували профспілки під час зустрічі: як врегулювати проблему «зрівнялівки» зарплат лікарів у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати до 3 200 грн, чи планується офіційний переклад та адаптація міжнародних медичних протоколів, які зміни очікують лікарів, що вирішили стати ФОП та ін.

Павло Ковтонюк також поінформував учасників заходу про пакет законопроектів, які подані урядом до парламенту та очікують розгляду в комітетах. Наразі тривають зустрічі керівництва МОЗ із головами парламентських фракцій, де пролунали зауваження, які міністерство готове опрацювати та врахувати під час подальшого розгляду.