Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ рекомендував ЛНМУ переглянути перебування на посаді автора псевдонаукової статті про психологічні відмінності між чоловіками та жінками

15 червня 2018
4106

Офіційний лист ректору Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького направлено 14 червня.

Напередодні завідувач кафедри психіатрії, психології та сексології ЛНМУ ім. Данила Галицького Р.І. Білобривка виступив на конференції з дискримінаційною і антинауковою доповіддю “Психологічні відмінності між чоловіками та жінками”, а тези його доповіді опубліковані у збірнику матеріалів конференції.

Ростислав Білобривка виголошує у якості наукової доповіді набір дискримінаційних кліше, які базуються на гендерній моделі архаїчного суспільства. Зокрема, він використовує  категоричні голослівні твердження щодо психології та сексології, які є неприйнятними для наукової роботи, на кшталт “для жінки мета — любов, а секс — засіб”, “чоловік хоче одного, але від багатьох жінок”, тощо. Такі твердження є трансляцією типових сексистських стереотипів.

Тези Р.І. Білобривки суперечать Конституції та законам України, нормам медичної та наукової етики. Така позиція завідувача кафедрою підриває репутацію всієї медичної та наукової спільноти і не відповідає європейським прагненням української держави. Тому МОЗ рекомендує Львівському національному медичному університету розглянути питання подальшого перебування цього викладача на посаді завідувача кафедри психіатрії, психології та сексології. МОЗ України також звернеться до МОН України з клопотанням перевірити наукові роботи Р.І. Білобривки і у разі виявлення порушень розглянути питання про позбавлення його вченого звання.