Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Міністерство охорони здоров’я підтримує створення «Національного центру психологічної реабілітації населення»

30 вересня 2016
539

27 вересня заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський взяв участь у роботі круглого столу з питання створення Державної установи «Національний центр психологічної реабілітації населення».

Як зауважила Наталія Зарецька – член координаційної ради з реабілітації при комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров`я – необхідність створення Національного центру психологічної реабілітації як координаційного експертного органу назрівала давно, однак лише зараз розпочалися реальні кроки щодо втілення цієї ідеї в життя.

В умовах тривалих воєнних дій на Сході України, потреба надання якісної психологічної допомоги як військовослужбовцям, так і демобілізованим бійцям, постала вкрай гостро. За словами Олександра Лінчевського, Міністерство охорони здоров’я усвідомлює усю важливість надання якісної психологічної допомоги для цієї категорії населення, адже подальша відсутність роботи у цьому напрямку матиме негативні наслідки для держави.

Заступник Міністра зауважив, що наразі в Україні не має доказової, справді медичної психологічної реабілітації. Це пов’язано перш за все із неналежною підготовкою кадрів, адже наявні навчальні університетські програми є формалізованими і не відповідають вимогам часу. Тому освітня робота серед медичних працівників – один із ключових моментів в успішному впровадженні психологічної реабілітації.

В цілому, надання психологічної допомоги бійцям АТО має бути безперервним процесом – від моменту отримання повістки, і надалі, вже у мирному житті.

Міністерство охорони здоров’я підтримуватиме ініціативи з надання психологічної допомоги, які ґрунтуватимуться на науково доведеному лікуванні. У контексті того, що Міністерство переходитиме від практики ліцензування закладів, до ліцензування фахівців, Олександр Лінчевський попросив учасників круглого столу долучитися до розробки ліцензійних вимог для фахівців, котрі займатимуться психологічною реабілітацією.

Міністерство продовжує активно працювати у цьому напрямку і підтримує створення «Національного центру психологічної реабілітації населення», який має стати базовою установою в системі гарантування та забезпечення якості надання психологічної допомоги населенню.