Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Комісія МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон взяла на облік ще 9 пацієнтів

19 жовтня 2016
3159

13 жовтня в МОЗ України під головуванням в.о. Міністра охорони здоров’я доктора Уляни Супрун відбулося засідання Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон. Було розглянуто 15 справ та ухвалено рішення про взяття на облік 9 осіб.

Як відомо, до зарубіжних клінік за програмою КПКВК 2301360 «Лікування громадян України за кордоном» направляються громадяни України для отримання медичної допомоги переважно з приводу онкогематологічних, онкологічних, нейрохірургічних, кардіохірургічних захворювань та вроджених аномалій розвитку, у разі неможливості її надання в умовах закладів охорони здоров'я України. Лікування за кордоном як виключний захід передбачений для громадян, захворювання яких не лікуються на території України, незалежно від віку, статі, соціального походження, майнового стану, місця проживання та інших ознак.

Направлення хворих на лікування за кордон здійснюється відповідно до вимог Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.1995 №991, та наказу МОЗ України від 17.07.2014 №502 «Про забезпечення організації направлення громадян на лікування за кордон». Зараз у МОЗ України готуються зміни цього порядку. Проекти нормативних актів передбачають спрощення процедури реєстрації та кількості необхідних документів, що має пришвидшити увесь процес відправлення. Наразі пакет документів проходить фінальну перевірку та найближчим часом буде поданий до Кабінету Міністрів України.