Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Комісія МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон взяла на облік 12 пацієнтів

1 вересня 2016
4472

1 вересня в МОЗ України під головуванням в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун відбулося позачергове засідання Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон. Було розглянуто 14 справ та ухвалено рішення про взяття на облік 12 осіб, у т.ч. 8 дітей. У цілому на обліку вже перебувають 67 осіб, із них – 31 дитина.

«За кожною справою стоїть людина. Кожен, кого ми ставимо на облік, отримують шанс вилікуватися і жити далі. Проте найбільших зусиль ми маємо докласти, щоб створити умови для можливого лікування українців у нас в країні», – підкреслила Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України.

Під час засідання комісія також розглянула питання про зняття з обліку пацієнтів, які вже пролікувалися коштом благодійників або за власні ресурси. Комісією ухвалено рішення про перерозподіл залишків коштів, які знаходяться на рахунку білоруської клініки.

Як відомо, до іноземних клінік за програмою КПКВК 2301360 «Лікування громадян України за кордоном» направляються громадяни України для отримання медичної допомоги переважно з приводу онкогематологічних, онкологічних, нейрохірургічних, кардіохірургічних захворювань та вроджених аномалій розвитку, у разі неможливості її надання в умовах закладів охорони здоров'я України. Лікування за кордоном, як виключний захід передбачений для громадян, захворювання яких не лікуються на території України, незалежно від віку, статі, соціального походження, майнового стану, місця проживання та інших ознак.

Направлення хворих на лікування за кордон здійснюється відповідно до вимог Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.1995 №991, та наказу МОЗ України від 17.07.2014 №502 «Про забезпечення організації направлення громадян на лікування за кордон». Зараз у МОЗ України готуються зміни цього порядку. Проекти нормативних актів передбачають спрощення процедури реєстрації та кількості необхідних документів, що має пришвидшити увесь процес відправлення. Наразі пакет документів проходить фінальну перевірку та найближчим часом буде поданий до Кабінету Міністрів України.