Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

ЮНІСЕФ закуповуватиме ліки для України у 2016 році

17 жовтня 2016
2883

18 жовтня в.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун та голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс підписали договір про співпрацю в рамках циклу закупівель ліків та медичних виробів за державними програмами 2016 року.

“Ця подія є важливою для нас, оскільки UNICEF — одна із міжнародних організацій, які залучені до закупівель ліків за кошти державного бюджету 2016 року. Ми переконані, що ця співпраця буде ефективною та корисною для усіх українців”, – зазначила доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.

"З огляду на нині критично низький рівень імунізації, надзвичайно важливо, щоби Україна збільшила рівень охоплення вакцинацією так, аби кожна дитина була повністю захищена від інфекційних хвороб, – сказала Джованна Барберіс, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. – Хоча закупівлі міжнародними організаціями допоможуть задовольнити потребу і відновити програму планової імунізації, ми прагнемо побачити, що в державі працює власна система закупівель – реформована, ефективна і дієва".

Міністерство охорони здоров’я України працювало з ЮНІСЕФ у закупівлях у 2015 році. За запитом Міністерства ЮНІСЕФ придбав такі вакцини для України: БЦЖ, КПК (від кору, паротиту та краснухи), вакцини від гепатиту Б, АКДП (від кашлюку, дифтерії і правцю), АДП-М (від дифтерії та правцю для дорослих), АДП (від дифтерії та правцю для дітей), вакцина проти сказу і вакцина bOPV (бівалентна оральна поліомієлітна вакцина). Усі ці вакцини вже доставлені в Україну та доступні у медичних закладах по всій країні.

З державного бюджету, який був переданий ЮНІСЕФ наприкінці 2015 року на закупівлю вакцин та антиретровірусних препаратів, збережено суму у понад 4 млн доларів США, стосовно якої МОЗ формує для ЮНІСЕФ список закупівель додаткової кількості вакцин та лікарських засобів. Це створить можливість охопити імунізацією велику кількість дітей, які не отримали щеплення протягом минулих років та забезпечить безперервну терапію для пацієнтів, хворих на ВІЛ.

МОЗ працює над розробкою стратегії охоплення дітей, які пропустили щеплення через відсутність вакцин у країні. Для того, щоб задовольнити попит і забезпечити охоплення вакцинацією кожної дитини, необхідно запровадити належні практики закупівель, у тому числі прозорість, довгострокове планування та виділення необхідних обсягів фінансування.

ЮНІСЕФ виступає як надійний партнер, готовий підтримати Уряд України у вдосконаленні законодавчої бази, яка дозволить пришвидшити та спростити ефективні закупівлі вакцин і лікарських засобів міжнародними організаціями, у тому числі щодо реєстрації препаратів.

Більше про стан закупівель ліків за кошти держбюджету 2015 року: http://www.unicef.org/ukraine/ukr/media_29312.html