Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Доктор Уляна Супрун закликає українців вакцинукватись проти грипу

14 листопада 2017
2995

Сьогодні, 14 листопада 2017 року,  в.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун, міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, державний секретар МОЗУ Артем Янчук вакцинувались проти грипу в «Центрі первинної медико-санітарної допомоги Печерського району м. Києва». 

В.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун наголосила, що щорічна вакцинація проти грипу – це надійний спосіб зменшити ризик захворіти та уникнути серйозних ускладнень після хвороби, і закликала українців вакцинуватися.

У першу чергу вакцинуватися від грипу потрібно дітям до 5-ти років, вагітним, старшим людям (65+), пацієнтам, що мають серйозні хронічні захворювання.

Вакцини можна придбати в аптеці або ж отримати безоплатно, якщо ваша місцева влада вирішила їх закупити.

“Ми вдячні тим регіонам, які надають можливість своїм мешканцям отримати важливу вакцину безкоштовно. З початку сезону щеплення проти грипу зробили 46 060 людей. Подбаймо, щоби нас було більше!” – сказала доктор Уляна Супрун.

Щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. 
Цьогоріч в багатьох регіонах подбали про закупівлю вакцин для профілактичних щеплень для груп ризику за кошти місцевого бюджету.

Міністерство охорони здоров’я України наполегливо рекомендує уникати надмірного призначення ліків та призначення бездоказових методів для лікування чи профілактики грипу та ГРЗ, особливо – у дітей. На сьогодні НЕ доведено ефективність таких методів:  теплові процедури, фітотерапія, вітаміни, інтерферони, гомеопатичні препарати,  антибіотики для профілактики. Докладніше – тут.