Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

До уваги фармвиробників: опубліковано новий орієнтовний Реєстр граничних оптово-відпускних цін на “Доступні ліки”

25 червня 2018
7950

З метою попереднього ознайомлення суб’єктів фармацевтичного ринку з рівнем граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, розрахованого  шляхом референтного порівняння цін у референтних країнах (Польщі, Латвії, Словаччині, Угорщині, Чехії), Міністерство охорони здоров'я України публікує орієнтовний Реєстр граничних оптово-відпускних цін на "Доступні ліки" станом на 25.06.2018, що додається.

Нагадуємо, що референтні ціни на лікарські засоби визначаються на основі даних про зареєстровані ціни, а саме як медіана зареєстрованих цін для кожної лікарської форми в перерахунку на визначену добову дозу (DDD) згідно з рекомендаціями ВООЗ з Переліку МНН, отриманих з офіційних джерел уповноважених державних органів референтних країн.

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодування через Урядову програму “Доступні ліки”, оновлюється двічі на рік – у січні та у липні. До часу ухвалення нового переліку лікарських засобів у програмі, є чинним попередній Реєстр.

Для здійснення суб’єктами фармацевтичного ринку реалізації залишків лікарських засобів, вартість яких відшкодовується повністю або частково, МОЗ України просить ознайомитись із запланованою хронологією формування нової редакції Реєстру “Доступних ліків”:

1. 02.07.2018 – опублікування наказу МОЗ про затвердження оновленої редакції Реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби.

2. 02.07.2018 оголошення на сайті МОЗ України про прийом заяв з 02.07.2018 по 11.07.2018 (включно) від суб’єктів – потенційних учасників програми «Доступні ліки» з метою подання цінових пропозицій на препарати за визначеними МНН згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 р. № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів».

3. З 11.07.2018 по 20.07.2018 – опрацювання МОЗ України заяв і формування оновленого Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

4. 23.07.2018 – затвердження наказом МОЗ оновленої редакції Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, та публікація його на сайті МОЗ України.

5. З 23.07.2018 заявники протягом 5 робочих днів мають право подати МОЗ України звернення щодо виправлення в оновленому Реєстрі технічних помилок. МОЗ України протягом 5 робочих днів здійснює розгляд звернення, приймає рішення та надає мотивовану відповідь. Зміни до Реєстру вносяться на підставі наказу МОЗ України.

Протягом п’яти робочих днів з дати оприлюднення Реєстру на офіційному веб-сайті МОЗ, заявники, вартість добової дози лікарського засобу яких в Реєстрі не більше ніж на 5% перевищує таку вартість добової дози лікарського засобу (з однаковою міжнародною непатентованою назвою та формою випуску), що відшкодовується в Реєстрі повністю (без доплати), можуть повторно подати МОЗ документи, зазначені у пункті 8 цього Порядку зі зміненою оптово-відпускною ціною за упаковку лікарського засобу, яка у перерахунку на добову дозу дорівнює вартості добової дози лікарського засобу (з однаковою міжнародною непатентованою назвою та формою випуску), що в Реєстрі відшкодовується повністю (без доплати). Відповідно до цього пункту МОЗ за результатами розгляду отриманих документів протягом п’яти робочих днів здійснює їх розгляд та приймає рішення про внесення змін до Реєстру, що затверджується наказом МОЗ

6. За результатами отриманих звернень від заявників (та поданих документів відповідно до пункту 5) МОЗ України з 30.07.2018 протягом 5 робочих днів здійснює їх розгляд та орієнтовно 03.08.2018 приймає рішення (наказ МОЗ) про внесення  змін до оновленої редакції Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, а також публікує відповідні зміни на сайті МОЗ України.

Звертаємо увагу, що реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню буде оновлюватись повністю, тому діючим учасникам програми, необхідно повторно подати заяви для включення препаратів в Реєстр.

Завантажити