Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

До системи eHealth в Україні за перші три дні приєдналося 25 поліклінік у 15 містах

22 червня 2017
5629

25 медичних закладів у 15-ти містах України вже приєднались до системи eHealth в Україні. Перший сервіс системи – реєстрація закладів первинної допомоги – почав працювати 19 червня. Це перший крок до створення об’єднаної електронної системи охорони здоров’я в Україні.

“Оголошуємо марафон під’єднання медичних закладів до електронної системи eHealth. Вже незабаром у цій системі лікарі первинної ланки будуть реєструвати пацієнтів, щоб отримувати оплату за надані медичні послуги від держави”, – говорить в.о. Міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун. “МОЗ спільно з громадськістю, бізнесом та міжнародною спільнотою виконує свої зобов’язання з впровадження медичної реформи. Я ще раз звертаюся до народних депутатів України з закликом якомога швидше прийняти необхідний пакет законопроектів, щоб нам більше не довелося відкладати реформу первинної ланки. Зі свого боку, ми будемо повністю готові зі стартом, у тому числі, з електронною системою”.

Після реєстрації медичних закладів запрацює реєстрація лікарів, а відтак – і пацієнтів. У майбутньому eHealth дозволить створити єдину електронну медичну картку українця, що допоможе і в діагностиці, і в адмініструванні медичних послуг. 

“Чому електронна система така важлива? Тому що eHealth дозволить контролювати, наскільки ефективно держава витрачає бюджетні кошти на охорону здоров’я, наприклад, ми уникнемо “мертвих душ”. А лікарі працюватимуть у чесній та справедливій системі, позбавленій “урівнялівки”. Хороший, талановитий лікар, яких у нас у країні дуже багато, буде мати більше пацієнтів, і за це отримуватиме від держави більше грошей. А пацієнти зможуть легко обирати свого лікаря”, – сказав заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. 

Запустити електронну систему допомагає міжнародна спільнота. Посол Канади в Україні Роман Ващук повідомив, що його уряд виділив фінансову підтримку на створення eHealth: “Ми підтримуємо реформи в Україні, зокрема, і медичну реформу, і розраховуємо на співпрацю уряду, Верховної Ради, бізнесу та громадськості у тому, щоб українці якомога швидше отримали доступ до медичного обслуговування світового класу”. 

Над системою eHealth працює проектний офіс, створений Міністерством охорони здоров’я України, Державним агентством з питань електронного урядування, українським представництвом Transparency International та найбільшою пацієнтською організацією в Україні – Всеукраїнською мережею ЛЖВ. Уже сьогодні з проектним офісом співпрацює 14 розробників медичних інформаційних систем в Україні. 

“Талановиті українські ІТ-фахівці недарма ставляться у приклад в цілому світі: їм під силу створювати найкращі продукти. Ми з радістю співпрацюємо з усіма розробниками якісних ІТ-рішень для медицини. Структура системи eHealth дозволяє легко підключитись будь-яким наявним та новим системам, при цьому гарантуючи неперервний сервіс, безпеку та конфіденційність даних”, – говорить Юрій Бугай, керівник Проектного офісу eHealth. “МОЗ, бізнес та громадськість спільно закладають фундамент сучасної електронної системи, яка вже на перших етапах допоможе підвищити рівень медичного обслуговування. За умови, що Верховна Рада та уряд не чинитимуть перепон, вже наступного року ми матимемо нову історію успіху для України”.

Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ, назвав запуск системи eHealth та сервісу з реєстрації закладів першим кроком до мрії пацієнта – концепту здоров’я на долоні. “Як пацієнтська організація і як один з ініціаторів цього проекту, Мережа ЛЖВ завжди наголошує на пріоритеті якості та зручності для пацієнта, тому продовжимо роботу у Проектному офісі, аби втілити цю мрію”. За словами Дмитра, за короткий період Проектний офіс та МОЗ зробили великий прорив, якого довго чекали як медична спільнота, так і пацієнти. “Депутати, не зруйнуйте мрію!” – наголосив Шерембей.