Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Цьогоріч сезонний грип прийшов до нас на 3 тижні раніше

29 листопада 2016
2763

Сезонна захворюваність на грип цього року почала поширюватись раніше, аніж у попередні роки. «Цьогоріч сезонний грип прийшов до нас на 3 тижні раніше», –  повідомив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик під час наради між країнами для Нових незалежних держав з питань забезпечення готовності до пандемії, яка відбувається у Грузії.

За словами Романа Ілика, ми зараз стоїмо на порозі епідсезону грипу. І саме цей сезон дещо особливий. «Зазвичай експерти ВООЗ фіксують поширення захворювання, котре йде із Заходу на Схід. Цього ж року все навпаки. Спершу кількість хворих стала зростати на Сході, зокрема в Росії. При цьому частіше хворіють дорослі», – зауважив заступник міністра.

Він повідомив, що нині експерти ВООЗ спостерігають, що частіше люди хворіють через ураження вірусом А, хоча є випадки захворювання на вірусу В. У Європі як і в Україні віруси змішуються. Переважає А(Н1N1), однак присутній і вірус В. При цьому Роман Ілик наголосив, що пташиний грип, з яким зараз борються у Японії та деяких країнах Європи, це не сезонне захворювання. Зокрема заступник міністра зауважив, що багато хворих на пташиний грип зараз є у Єгипті.

«Слід звернути увагу на це туристам, котрі планують відпочити у Єгипті, та заздалегідь подбати про щеплення, адже спостерігається високий рівень смертності саме від цього штаму вірусу», - сказав Роман Ілик. Водночас він наголосив, що вакцинація залишається найефективнішим методом профілактики захворювання на грип. «Важливо вже зараз проводити вакцинацію. Особливо у групах ризику – це діти, медпрацівники, освітяни, люди похилого віку, які живуть в будинках престарілих», – сказав Роман Ілик. При цьому він зауважив: щороку на планеті на грип хворіє кожен третій.