Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

15 закладів - лідерів первинної медичної допомоги поділились своїм досвідом на конференції у Києві

21 лютого 2020
5956

Цього тижня у Києві, за сприяння МОЗ України та Національної служби здоров’я України, відбулась конференція присвячена результатам грантової програми проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я». 

Ця програма була спрямована на розбудову центрів передового досвіду. Вона допомогла 15 закладам первинної медичної допомоги (ПМД) посилити управлінські навички керівників, впровадити пацієнт-орієнтовану модель надання медичної допомоги, покращити якість та сервіс, забезпечити фінансову стійкість та використовувати різні інструменти комунікації для розвитку закладу. 

Учасники грантової програми стали флагманами змін у сфері ПМД і почали поширювати кращі практики по всій країні, адже ефективність нової моделі фінансування напряму залежить від трансформації медичних закладів первинної  медичної допомоги (ПМД) в успішні організації, котрі готові та можуть забезпечити кращий сервіс пацієнтам, а медпрацівникам – гідні умови праці.  

“Нова система фінансування вже запрацювала на рівні первинної медичної допомоги. Гроші дійсно «пішли за пацієнтом». Умови для роботи сімейних лікарів покращились, лікарі стали отримувати більше коштів. Міністерство охорони здоров’я України  прагне зробити зміни на первинній ланці у 2020 році помітними для кожної людини, яка звертається по допомогу: не лише у вигляді покращення умов закладу чи обладнання, але й у вигляді того, що пацієнт отримує, виходячи з кабінету лікаря. Такі ініціативи, як грантова програма проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» сприяють реалізації даного плану Міністерства охорони здоров‘я”, - зазначив Дмитро Луфер, заступник міністра охорони здоров’я України. 

Учасники гранту отримали від Проєкту технічну допомогу та фінансування у сумі 500 тис грн. Під час заходу вони, розповіли колегам як вдосконалюватися, впроваджувати інновації та робити внесок у розбудову медичної спільноти України. Зокрема, у рамках конференції учасники обговорили такі питання:

  • як стати лідером колективу та створити успішну команду для втілення змін 
  • як розвинути пацієнт-орієнтованість у закладі 
  • як використовувати індикатори якості для фінансової мотивації 
  • як залучити додаткові джерела фінансування (гранти, бізнес) та оптимізувати використання ресурсів
  • як використовувати інструменти комунікації для ефективної взаємодії із населенням
  • як збільшити роль медичної сестри у наданні ПМД тощо

Особливу увагу на заході було присвячено обговоренню питання ефективного управління фінансами у закладі за допомогою електронних інструментів. 

За час  грантової програми, проєкт USAID Ukraine – USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я» підготував 72 тренери з 13-ти областей, котрі обмінюються досвідом із іншими закладами «первинки» у кожному окремому регіоні, створюючи потужну спільноту кваліфікованих, мотивованих медичних фахівців, котрі впевнено реалізовують зміни. 

Як саме впроваджувати якісні зміни у закладі первинної медичної допомоги на користь пацієнтів,  ви можете дізнатись, завантаживши посібник, розроблений проєктом USAID Ukraine – USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я» на основі матеріалів грантової програми з розбудови центрів передового досвіду: https://bit.ly/2uinnOA 

Читайте також