Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Здоров'я А-Я

9 фактів про грудне вигодовування

3 серпня 2017
18892

За користю, яку дитина отримує від грудного вигодовування, годування грудьми нічим не можна замінити.

Що потрібно знати?

1. Лише грудне вигодовування перші 6 місяців

Грудне молоко має багато переваг для дитини і для матері: це і захист здоров’я малюка, і нормальне харчування, яке нічим не можна замінити. Грудне молоко повністю задовольняє потребу дитини в їжі та рідині до 6 місяців. Отже, ваше молоко ідеально підходить для забезпечення малюка поживними речовинами, калоріями та водою, а також допомагає захистити його від інфекцій.

2. Перше молоко – потужний захист від хвороб

Якщо ви прикладаєте дитину до грудей в першу годину її життя, з першим молоком («молозивом») ви забезпечуєте її концентрованими антитілами для захисту від хвороб. Тому суміш та вода не потрібні. Вам також не варто хвилюватися щодо кількості молока: стільки, скільки у вас його виробляється, малюкові достатньо.

3. Інші напої не потрібні

Грудне молоко містить достатньо рідини для дитини. Тому в перші 6 місяців їй непотрібні вода, соки або чай – навіть с спеку або дуже холону погоду. Якщо ви даєте інші напої, дитина питиме менше грудного молока і може захворіти.

4. Пляшечки та соски можуть нашкодити

Не варто користуватися пляшечками та сосками, бо дитина почне менше і гірше ссати груди, а отже, в матері буде вироблятися менше молока. До того ж, у складних життєвих обставинах пляшку тат соску складно помити якісно, і це може призвести до діареї чи інших захворювань.

5. Молоко не закінчиться через стрес

Хвилювання і травми не спиняють вироблення молока і не впливають на нього так негативно, як зазвичай вважають. Стрес може мати тимчасовий вплив. Він «лікується» частим прикладанням дитини до грудей, що збільшує кількість молоко і сприяє виробленню гормонів, які заспокоюють і маму, і дитину. Дитина може бути знервованою чи неспокійною з різних причин. Якщо це вас непокоїть, продовжуйте годувати груддю і зверніться до лікаря. 

6. Годуйте стільки, скільки потрібно, а не «за графіком»

Діти здатні самостійно регулювати кількість молока, необхідну, аби втамувати спрагу і задовольнити потреби в поживних речовинах. До того ж, чим більше малюк ссе, тим більше молока виробляється в матері. Тож просто прикладайте до грудей тоді, коли дитина вимагає, і дозволяйте їй їсти, поки не насититься. Не намагайтеся дотримуватися «графіка годувань».

7. Дитяча молочна суміш – тільки за призначенням медпрацівника

Використовувати молочну суміш варто лише за спеціальними показаннями, а рішення про наявність про наявність цих показань має приймати медичний працівник.

8. Починайте підгодовування після 6 місяців, не раніше

Грудне годування забезпечує нормальний ріст дитини до 6 місяців. У 6 місяців, на додачу до грудного молока, в раціон малюка можна включити й іншу їжу. Давайте дитині м’ясо, фрукти й овочі. Не забувайте: якщо ви вводите підгодовування до 6 місяців, це може знизити споживання грудного молока і дитина може захворіти. І навпаки: якщо вводити підгодовування запізно, це також може справити негативний вплив на здоров’я малюка.

9. Годуйте довше, якщо є змога

Годувати груддю можна до двох років і довше! Материнське молоко – джерело поживних речовин, важливих для здорового росту і розвитку дітей і в старшому віці.

Джерело: https://www.unicef.org/ukraine/ukr/activities_29337.html

Чи був для вас цей матеріал корисним?

На цій сторінці немає нічого корисного, тому що (оберіть варіанти відповідей)

Як ми можемо поліпшити цю строніку?

Материнство, вакцинація