Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Оголошення та анонси

Оголошення 01 лютого 2018, 16:04 м. Київ, вул. Грушевського, 7
01 лютого 16:04

Оголошення
про делегування до складу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу представників громадських організацій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року №214

 

Міністерство охорони здоров'я України на виконання функції Секретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (далі – Національна рада) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року № 214 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 926» інформує.

 

Національна рада утворена та діє на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 926 «Деякі питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу» (далі – Постанова) з метою забезпечення міжвідомчої та міжсекторальної координації у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

 

13 березня 2019 року Уряд схвалив зміни до Постанови, згідно з якими передбачено уведення до складу Національної ради по одному представнику від громадських організацій, які представляють інтереси:

 

1. трансгендерних людей;

 

2. осіб, які утримуються в установах виконання покарань, звільнених від відбування покарань у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;

 

3. жінок, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом;

 

4. учасників операції Об’єднаних сил та антитерористичної операції;

 

5. внутрішньо переміщених осіб.

 

Також, до складу Національної ради увійде представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

 

Представники громадських організацій делегуються до складу Національної ради відповідно до вимог, які викладені у її Регламенті, а саме:

 

«6. Міжнародні та громадські організації зобов'язані забезпечити відкрите та прозоре обрання свого представника (в разі потреби його заступника) з числа тих організацій, які виявили бажання та взяли на себе зобов'язання щодо координації спільних заходів у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Документальне підтвердження щодо прозорого прийняття рішення про делегування повноважень представникові групи заінтересованих сторін (в разі потреби його заступнику) надається до Секретаріату Ради і повинно містити:

 

1. критерії відбору представника, що визначаються відповідною групою заінтересованих сторін (сектором);

 

2. протокол(и) засідань групи заінтересованих сторін (сектору), на яких відбувалося обрання представника та/або його заступника;

 

3. регламент, положення або будь-який інший статутний документ, який визначає механізм обрання та ротації представника, перевибори якого проводяться не рідше ніж 1 раз на два-три роки з можливістю переобрання кандидата на наступний термін;

 

4. листи або іншу кореспонденцію від групи заінтересованих сторін (сектору) щодо запиту про висунення представника та його заступника до складу Ради, оголошення результатів вибору та делегування повноважень;

 

5. інформацію в засобах масової інформації та/або електронні повідомлення щодо запиту про висунення і відбір представника відповідної групи заінтересованих сторін (сектору) та його заступника до складу Ради.

 

Враховуючи наведене, звертаємось до представників громадських організацій, які представляють інтереси зазначених вище груп населення, здійснити необхідні організаційні заходи та надати до Міністерства охорони здоров'я України пакети документів, які підтверджують делегування представників відповідних секторів до складу Національної ради відповідно до її Регламенту.

 

Контактна особа, представник Секретаріату Національної ради – Короєва Ірина, тел.: 066-086-50-66, [email protected].