Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Всеукраїнський тур ЗміниТИ

Аспекти впровадження медреформи обговорили на Закарпатті

8 грудня 2017
2814

7 грудня в Ужгороді медики зібралися, щоб обговорити деталі впровадження медичної реформи. З ними приїхали поспілкуватися експерт з медичної реформи Реанімаційного пакету реформ Олександр Ябчанка та  начальник відділу організації спеціалізованої медичної допомоги МОЗ Наталія Острополець.

Представники професійних медичних спільнот, місцевого самоврядування, об'єднаних територіальних громад та пацієнтських організацій долучились до напрацювання нової державної політики у системі охорони здоров'я.

«З початком активної фази реформи від кількості пацієнтів і якості надання послуг залежатиме дохід закладу, а отже, дохід медиків. Лікарі первинної ланки першими увійдуть у реформу. Фахівці спеціалізованої і вузькоспеціалізованої допомоги долучаться до змін у 2020 році», - розповів Олександр Ябчанка.

Медики запитували, як будуть забезпечені професійні ризики – чи буде впроваджене страхування персоналу від нещасних випадків, СНІДу, гепатиту, чи будуть надходити кошти на обладнання для спеціалізованої допомоги. Цікавилися фінансовими механізмами, якими регулюватиметься реформа й висловлювали свої побажання щодо їх удосконалення.

Детальніше: https://goo.gl/Cj47Ty

Завдяки публічним консультаціям професійна спільнота має можливість брати безпосередню участь у організації впровадження реформи. Всі зауваження медиків, представників місцевої влади та громадських активістів, які вони озвучують на цих зустрічах, розглядаються в Міністерстві охорони здоров’я. Зустрічі вже пройшли в багатьох регіонах, план подальших консультацій – за посиланням https://goo.gl/1m4gM1.